MOJA! FIRMA

Witam w części poświęconej mojej firmie.

BajOLAndia to firma, która powstała niedawno, ale jest owocem wielu lat mojej pracy z dziećmi i dla dzieci.

Dlaczego zatem dopiero od 4 grudnia 2013 roku działam jako firma? Ponieważ prawdziwa zabawa to bardzo poważna sprawa! ;) Dlatego trzeba się do niej dobrze przygotować.

  • Skończyłam studia polonistyczne ze specjalizacją pedagogiczną, na których miałam zajęcia m. in..z pedagogiki i psychologii, dzięki czemu umiem przygotować i przeprowadzić z dziećmi zajęcia odpowiednie do ich potrzeb, zdolności i umiejętności związanych z ich rozwojem emocjonalnym, psychicznym i fizycznym.
  • Przez 13 lat pracując w dużej międzynarodowej firmie organizowałam różnego rodzaju imprezy – takie dla kilkunastu i dla kilkuset osób.
  • Urodziłam dwójkę dzieci – 7-letnia Karolinka i 3-letni Jaś są dla mnie największą inspiracją i bodźcem do działania.
  • Skończyłam kursy, zdobyłam certyfikaty z animacji zabaw dziecięcych, a więc m. in.: malowania buziek, puszczania wielkich baniek mydlanych, zabaw z chustą animacyjną itp.
  • Napisałam bajkę dla dzieci, którą wystawiliśmy wraz z rodzicami z przedszkola.
  • Spisałam kilka moich pomysłów – gier, zabaw, zajęć tematycznych i ... przetestowałam je na dzieciach ;) 
  • By sprawić frajdę dzieciakom (swoim i znajomych) zaczęłam kilka lat temu organizować rożne atrakcje dla nich – czytanie, zabawy muzyczne, zajęcia tematyczne w przedszkolu, teatrzyki z udziałem wspaniałych, bardzo zaangażowanych rodziców etc. Powoli dojrzewałam do decyzji, by zajmować się tym na co dzień. Poszerzałam krąg odbiorców... Miłe słowa tych dużych i uśmiechy na twarzach tych małych entuzjastów moich pomysłów zmotywowały mnie do tego, by wreszcie połączyć ze sobą wszystkie puzzle tej układanki.

I oto jestem!

Ja czyli BajOLAndia, BajOLAndia czyli ja.

EKIPA BAJOLANDII

Napisałam o sobie, bo BajOLAndia dziś, to rzeczywiście - moja wizja, moje pomysły i działania, ale to oczywiste, że nie zrobię wszystkiego sama i nie chciałabym pracować dla Państwa całkiem sama. Na mojej liście przygotowań do otwarcia BajOLAndii muszę dopisać jeden bardzo ważny punkt:

  • Znalazłam grono zaufanych ludzi – takich pozytywnych wariatów jak ja, a jednocześnie prawdziwych ekspertów, doświadczonych w pracy z dziećmi, profesjonalistów w swojej dziedzinie

ANIA – autorka wierszy dla dzieci, magister filologii polskiej, artysta plastyk, doświadczony pedagog – od 10 lat pracuje jako wychowawca w przedszkolach. Jest animatorem zabaw dziecięcych. Bardzo uzdolniona literacko i manualnie oraz niesamowicie kreatywna, a przy tym ciepła i serdeczna – dzieci ją uwielbiają! Ekspert z tematu Księżniczki i Rycerze ;) – od kilkunastu lat aktywnie działa w średniowiecznej grupie rekonstruktorskiej. Prywatnie mama 5-letniej Lidki.

PIOTR – swoją przygodę z organizowaniem dzieciom czasu w sposób niebanalny i rozwijający rozpoczął w harcerstwie. Sposób bycia i młody wiek sprawiają, że dzieciaki kupują go od pierwszego uśmiechu. Jednak wprawne oko od razu dostrzeże w nim doświadczonego instruktora harcerstwa, wychowawcę kolonijnego, animatora zabaw dziecięcych i tancerza.

BEATA – działa na rzecz dzieci - zawodowo ;) – pracuje w CK jako koordynator imprez kulturalnych. Malowanie buziek to jej sposób, by w kilka chwil wyczarować na skórze nie tylko tak lubiane przez dzieci motylki i Spidermany ;) ale prawdziwe dzieła sztuki!

RENATA – oligofrenopedagog i logopeda,  od 10 lat pracuje z dziećmi. Uśmiechnięta i zdecydowana – przez dzieci po prostu oblegana J Prywatnie mama 7-letniej Wiktorii i 3-letniej Glorii.

NOWA I NOWOCZESNA!

W animacji know-how jest najważniejsze! Cekiny, pióra i wstążki nie zastąpią głowy pełnej pomysłów, ale... nie zapominajmy, że ładne opakowanie i piękne podanie jest równie ważne jak zawartość prezentu. A zatem...

  • Zebrałam fundusze by wyposażyć BajOLAndię w potrzebne do pracy z dziećmi materiały – to prawda, że z dobrym animatorem dziecko będzie się świetnie bawić nawet starymi gazetami!!! Ale BajOLAndia to nowa i nowoczesna firma, która posiada sprzęt i akcesoria, które pozwolą przeprowadzić zajęcia barwnie, ciekawie, intrygująco dla młodego odbiorcy – od piłek, tuneli i chust animacyjnych przez kostiumy dla animatorów i dzieci, materiały plastyczno-techniczne, instrumenty muzyczne po sprzęt multimedialny, oświetleniowy i nagłaśniający. Tak by oddziałując na wszystkie zmysły dziecka, poprzez różne formy aktywności, stymulować jego rozwój w różnych dziedzinach.

MISJA I WIZJA

BajOLAndia to w założeniu nie tylko sposób na zarobienie pieniędzy – zapewnienie bytu mojej rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości opieki nad dziećmi, jakie dają elastyczne godziny pracy, ale także misja.

Jestem nie tylko rozczarowana, ale wręcz zaniepokojona  tym, w jaki sposób i jakie treści są przekazywane młodym ludziom. Bo właśnie tak należy patrzeć na dzieci – jako na małego człowieka.

Janusz Korczak pisał: „Dziecko jest człowiekiem, a nie kandydatem na człowieka, jak uważają niektórzy. Stąd bierze się u dorosłych lekceważenie dzieci, a nawet pogarda wobec ich potrzeb, emocji, lęków … Dzieci nie – będą dopiero, ale już są ludźmi… Można przemówić do ich rozumu – odpowiedzą nam, można przemówić do ich serc – odczują nas.”

Zależy mi, by to co będzie oferowała BajOLAndia, nie było pustą rozrywką, ale wnosiło coś nowego, ciekawego, wartościowego do życia tych dzieci. By bawiąc się uczyły – tego jaki jest otaczający nas świat, jacy byli i są ludzie – w różnych epokach i na różnych szerokościach geograficznych oraz odkrywały to jakimi są one same – co je najbardziej cieszy, w czym są dobre – by mogły rozwijać swoje talenty i pasje.

BajOLAndia to moja firma, więc mam wpływ na to, by wszelkie jej działania propagowały bliskie mi wartości takie jak: tolerancja dla innych kultur i religii. Ziemia stała się globalną wioską, dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat propagowane były podstawowe prawa człowieka niezależne od rasy, koloru skóry, płci czy stanu zdrowia.

Edukacja to motyw przewodni mojej firmy – chciałabym, aby rodzice jak najaktywniej włączali się w animacje – to da dzieciom nie tylko poczucie wspólnoty i bliskości, ale nauczy rodziców jak ciekawie spędzać czas z dziećmi, uzmysłowi jakie talenty drzemią w ich dzieciach i podpowie jak rozwijać te pasje.

SZATA GRAFICZNA

Strona internetowa BajOLAndii – jak Państwo widzicie, różni się od tradycyjnych stron. Ponieważ ma być ona właśnie taka jak BajOLAndia – inna, ciekawa, zaskakująca i oryginalna!

Szatę graficzną, specjalnie dla moich najmłodszych Klientów! stworzył według mego pomysłu jeden z najlepszych rysowników w Polsce – Pan Marcin Południak!